فناوری تشخیص گودال های خیابان

شرکت جگوار لند روور برآورد کرده که ضرر صاحبان خرید خودرو فروش خودرو از بابت عبور وسایل نقلیه شان از گودال های کوچک و بزرگ خیابانها جاده ها بالغ بر ۴ . ۳ میلیارد دلار است . بزرگی این رقم برای تولید کننده خرید خودرو فروش خودرویی مثل جگوار کافی است تا بر روی فناوری جدیدی کار کند که ضمن تشخیص این گودی ها , از بخش قابل توجهی از ضرر و زیان ناشی از آنان بکاهد .

این فناوری اکنون با نام Pothole Alert ارایه شده‌است . این سیستم جدید خیر تنها مکان دقیق چاله ها را نشان میدهد بلکه به راننده داده ها جالبی توجهی در زمینه ی اندازه تکانها و شدت وارد آمده به خرید خودرو فروش خودرو درصورت افتادن چرخهای آن درین گودال ها ارایه می کند . همچنین این فناوری تازه می‌تواند داده های ارزشمندی در رابطه بقیه خطرات احتمالی پیش روی راننده در زمان عبور از خیابانها ارایه نماید .

این فناوری تازه که بوسیله راس پژوهش ها پیشرفته جگوار لند روور ارایه شده به طور لحظه ای کار می نماید و در واقع اطلاعات را به طور آنی کسب کرده و در چنگ راننده قرار می دهد .

سیستم به محض شناسایی گودال ها , در کم هنگامی که برآورد میگردد صرفا درحدود تعدادی میلی ثانیه باشد , سیستم تعلیق اتومبیل را تهیه می نماید تا کمترین لطمه ممکن به آن وارد شود . این فرآیند نوعی سیستم کنترل تعلیق نیمه فعال است که از ذرات مغناطیسی آویزان در مایعی منحصر به فرد برای پیکربندی مورد نظر بهره می نماید .

پیش بینی میشود این فناوری جدید به زودی بر روی طیف متنوعی از خرید خودرو فروش خودرو های جگوار نصب شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *