لیپولیز

خیرا برای برطرف نمودن سلول های چربی و خرد کردن آنها از نوروفروغ لیزر به کار گیری میگردد که به این تکنیک لیپولیز لیزری گفته میگردد . امروزه چاقی به یک بحران در زنگی اشخاص تبدیل شده است که طبیعتا همه روزه در‌پی راه‌های کارآمد برای درمان آن می‌باشند . یک کدام از همین نحوه ها لیپولیز می باشد .
کاندیدای مناسب برای انجام لیپولیز :
: ترازو حجم چربی


حجم چربی جان دار در بدن هر شخصی متفاوت هست و صرفا کسانی که ضخامت چربی در ذیل پوستشان بین ۱ تا ۶ سانتی متر است می توانند از فعالیت لیپولیز استعمال نمایند ولی در‌صورتی‌که که اندازه چربی از این مقدار کمتر و یا طولانی تر باشد قابلیت انجام لیپولیز برای شخص نیست .
: پوست مریض

در کسانی که دارنده پوستی افتاده در توا‌ن خفیف یا این که میانگین می باشند می توان از طریق لیپولیز بهره نمود ولی افرادی که پوستشان به شدت راحت و افتاده است نمی توانند از این راه به کار گیری کنند زیرا لیپولیز به تنهایی نمی تواند باعث جمع شدن و کشیدگی پوست شود
: روش انجام لیپولیز

برای انجام لیپولیز از بی حسی موضعی بر روی مریض به کارگیری می‌شود . ابتدا کانولا را از طریق ترک های دوچندان کوچکی که بر روی منطقه ی متبوع ساخت شده به باطن پوست ارائه می کنند و بعد از آمدن آن را درون پوست جلو و عقب می کنند تا اینکه لیزر به سلول های چربی عکس العمل کرده و باعث پاره شدن بافت سلول های چربی و آزاد شدن چربی مایع باطن سلول ها شود . آن‌گاه چربی آزاد شده به وسیله ی ساکشن از بدن تخلیه می گردد و یا داخل بدن از در بین میرود . در حالتی‌که با بهره از این روش چربی های خیلی زیادی را از تن خارج نمایند بر روی پوست تن فرورفتگی و ناهمواری ایجاد خواهد شد و درصورتی که که حجم چربی های تخلیه شده به ۱۵ تا ۲۰ کیلو برسد معاش بیمار به خطر خواهد به‌زمین‌خورد . بعداز کار لیپولیز درد ناشی از فعالیت معدود خواهد بود که با مصرف دارو التیام پیدا می نماید و قسمت کار شده نیز پاره ای متورم و کبود می گردد که بعداز مدتی بر طرف می گردد .
نكاتی درباره با لیزر لیپولیز
لیپولیز

لیزر لیپولیز روشی غیر تهاجمی است كه تحت بی حسی موضعی انجام می گردد و نیاز به بیهوشی نیز ندارد . درین شیوه بعد از انجام بی حسی و تزریق مایع تاموسنت , شکاف های مضاعف كوچكی به قطر ۳ تا ۴ میلی متر بر روی پوست تولید می كنند و آنگاه از روش آن ها كانولا را وارد پوست میکنند . بعد از ورود كانولا به باطن پوست به آرامی آن را به جلو و عقب حركت میدهند تا با واکنش روشنایی لیزر به سلول های چربی دیواره ی سلول های چربی پاره شود و لذا منجر به آزاد شدن چربی مایع باطن سلول ها میگردد . آن‌گاه می بضاعت و توان چربی مایع آزاد شده را به وسیله ساكشن از پایین بدن تخلیه نمود و یا اینكه در تن باقی گذاشت تا اینكه سوخت و ساز شوند و از بین بروند . نكاتی درباره با لیزر لیپولیز موجود است كه در ذیل آن‌ها‌را ذكر می كنیم . قبل از اینكه کار لیزر لیپولیز انجام شود مایعی به نام تاموسنت باطن چربی ها تزریق میشوند و نكته ی مهم در لیزر لیپولیز به كارگیری حجم مناسب تاموسنت است كه مستلزم مهارت و تخصص كافی می باشد تا سود ی مطلوبی به دست آید . دومین نكته كه از اهمیت بالایی برخوردار‌است دسته دستگاه برش و حکاکی لیزری است . برای انجام لیزر لیپولیز از دستگاه لیزر كم اقتدار یا این که دستگاه برش و حکاکی لیزری پرتوان با طول موج معلوم منفعت میگردد . در حین انجام لیزر لیپولیز بایستی به میزان ی كافی لیزر به پوست تابیده شود . این کار موجب تحریك سلول های پوست بیمار شده و منجر كلاژن سازی می گردد و در نتیجه پوست بیمار به‌تدریج به موقعیت اول خویش باز می گردد و از شلی آن جلوگیری میگردد . در‌حالتی که كه حجم قابل قبولی از چربی ها تخلیه نشوند پوست مبتلا شل شدگی , فرورفتگی و سطحی ناهموار می شود . درضمن محافظت های پس از جراحی لیزر لیپولیز هم از اهمیت بالایی برخوردار میباشد . یكی از همین نكات كه می بایست بعد از لیزر لیپولیز رعایت شود فایده از گن های دلخواه است كه به مراد جلوگیری از تجمع مایعات و شلی پوست بیمار آیتم استفاده قرار می گیرد &# دکتر نوایی ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *