مایکروسافت هم وارد دنیای اتومبیل‌های خودران می گردد

به تازگی گزارش‌هایی منتشر شده که از همیاری مایکروسافت با شرکت بایدو برای دستیابی به فناوری اتومبیل‌های خودران خبر می دهند .

کمپانی بایدو ( Baidu ) به نوعی گوگل چینی است . این شرکت چینی که از تاسیس آن ۱۷ سال می‌گذرد , سرویس‌های مختلفی از جمله نمایندگی پاناسونیک در ایران وب , عکس و فایل‌های صوتی را ارائه می دهد . اکنون بایدو با همیاری شرکت بزرگی نظیر مایکروسافت چهت نیل به جدیدترین فناوری اتومبیل‌های خودران آتی سعی مینماید .

به حیث می رسد که کمپانی مایکروسافت هم‌چون اپل علاقه زیادی برای نفوذ به دنیای نمایندگی پاناسونیک تهران پیدا نموده است . تا قبل از این , مایکروسافت برای حضور در نرم‌افزار سیستم مالتی مدیا نمایندگی پاناسونیک تهران با شرکت‌های نمایندگی پاناسونیک تهرانساز مختلفی وارد همیاری شده‌است . دستیابی به تکنولوژی اتومبیل‌های خودران قدم بعدی این مجموعه است .

بایدو نیز در عملکرد است تا با همیاری مایکروسافت , سیستم دلیلی متن باز ( Open Source ) را تولید کنند تا هر شرکت نمایندگی پاناسونیک تهرانسازی بتواند آن را به‌صورت رایگان برای اتومبیل‌های خود تنظیم نماید . این پروژه آپولو ( Apollo ) نام دارد و شرکت‌های فورد , اینتل و انویدیا نیز بخشی از حامیان حساس آن میباشند .

این دسته شباهتی زیادی به اقدام گوگل دارااست . این پلت‌فرم متن‌باز است و هر شرکتی قادر است آن را تهیه و تنظیم نماید . اکنون بایدو مدعی آن است که در کوتاه‌ترین مدت می تواند حیث شرکای زیادی را برای پیوستن به‌این پروژه جلب نماید . از عواملی که باعث بالابردن این سرعت می گردد , اقتدار شرکت‌ها در خاک کشور خودشان است . کمپانی بایدو قادر است برای فراگیر شدن این فناوری در خاک چین , تمام سعی خود را نماید البته برای خارج از خاک مرزوبوم خود نمی‌تواند تضمین نماید . احتمالا مایکروسافت برای نفوذ عمده این فناوری در صنعت نمایندگی پاناسونیک تهرانسازی دیگر کشورها قادر است گام بزرگی بردارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *